Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu (4.03.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Składamy serdeczne podziękowanie pewnej osobie na figurę MB Fatimskiej w kwocie 50zł. Bóg zapłać
2. Dziś, w III Niedzielę Wielkiego Postu wolontariusze z Hospicjum rozprowadzają kartki wielkanocne w kruchcie Bazyliki.
3. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. Proboszcza o Błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane: We wtorek o 7.00 – od parafian z Chęcin
W środę o 7.00 – od mieszkańców Kaliny Małej
W czwartek o 7.00 – od parafian z Chęcin, o 18.00 – od Powiatowego Koła Pszczelarzy w Miechowie
W piątek o 15.00 – od parafian z Chęcin
W niedzielę o 11.30 – od pewnej osoby
4. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami. Ks. proboszcz dziękuje także wszystkim, którzy w dniu jego imienin byli obecni na Mszy Świętej i modlili się w jego intencji.
5. Zachęcamy w Wielkim Poście do udziału w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci, rodziców i starszych o g. 17.15 Natomiast młodzież i wszystkich, którzy wcześniej nie będą mogli uczestniczyć zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o g. 18.00, czyli o g. 18.30; Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w Bazylice zapraszamy w każdą niedzielę Postu o g. 17.30.
6. We czwartek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Zapraszamy na Mszę św. wszystkie kobiety, za które będziemy modlić się wypraszając dla nich potrzebne łaski.
7. Dnia 9 marca ( II piątek miesiąca ) w naszym Sanktuarium odbędzie się kolejne, comiesięczne czuwanie modlitewne. Program czuwania jest następujący:
15.00 – Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta z homilią w kaplicy Grobu Bożego.
16.00 – Godzinki o Grobie Chrystusowym w kaplicy Grobu Bożego.
17.15 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
18.00 – Msza Święta z homilią przy ołtarzu głównym w Bazylice.
Po Mszy św. Droga krzyżowa dla młodzieży i wszystkich pracujących
8. Od dziś nabywamy baranki wielkanocne, po każdej Mszy Świętej, które umieścimy w koszyczku ze święconym w Wielką Sobotę. Caritas dziękując wszystkim ofiarodawcom zachęca nas wszystkich, abyśmy składali ofiary odpowiadające wartości jednego obiadu dla dziecka.
9. KOMUNIKAT BISKUPA KIELECKIEGO
Drodzy Diecezjanie, w tegorocznym orędziu na Wielki Post Ojciec Święty Franciszek napisał: jałmużna jest sposobnością, aby uczestniczyć w Opatrzności Boga względem Jego dzieci; a jeżeli On dziś posługuje się mną, abym pomógł bratu, to czyż jutro nie zatroszczy się także o moje potrzeby – On, który nie daje się prześcignąć w hojności?
W tym czasie liczne organizacje przeprowadzają zbiórki na rzecz osób znajdujących się trudnych sytuacjach. W Kościele kieleckim posługę miłosierdzia realizuje przede wszystkim Caritas Diecezjalna. Proszę, byśmy włączyli się w dobroczynne dzieła na rzecz najuboższych, takie jak zbiórki żywności, jałmużna wielkopostna czy baranki wielkanocne.
Działalność Caritas wykracza poza ramy wielkopostnego czasu. Caritas przez cały rok pomaga potrzebującym prowadząc hospicja, świetlice dla dzieci, schroniska dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich i domy opieki dla starszych. Czyni to dzięki zaangażowaniu wielu pracowników, wolontariuszy i darczyńców. Możemy wesprzeć te dzieła na różny sposób, także przez włączenie się w wolontariat Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas. Działania Caritas można wspomóc również przez przekazanie 1 % swego podatku. Zachęcam serdecznie wszystkich Drogich Diecezjan do angażowania się w dzieła miłosierdzia Caritas Kieleckiej, a także w inne inicjatywy, które otwierają nasze serca na potrzeby biednych i potrzebujących. Niech modlitwa, post i jałmużna będą ewangelicznym stylem życia każdego z nas. Na wielkopostną drogę prowadzącą do zjednoczenia z Chrystusem w paschalnym misterium. Z serca błogosławię. Wasz biskup Jan Piotrowski.
10. Komitet Miechów dla Afryki nieustająco prowadzi zbiórkę makulatury na budowę studni w Republice Środkowoafrykańskiej. Makulaturę składać możemy do kontenera postawionego koło miechowskiej Bazyliki – od strony ogrodu. Można także wpłacać pieniądze na konto Komitetu. Każde wsparcie jest ważne, bo każdy grosz daje szansę na ocalenie ludzkiego życia.
11. Przy wyjściach z Bazyliki znajduje się program rekolekcji wielkopostnych. Zabierzmy program do domu, dla rodziny i sąsiadów, aby wszyscy skorzystali z daru łaski Bożej.
12. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć do skarbon przy wyjściach z bazyliki dobrowolne ofiary na paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii, które organizuje Caritas.
13. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
14. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
15. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.
16. Po Mszy Świętej zapraszamy przed ołtarz wszystkie dzieci po kolejny obrazek z dzisiejszej niedzieli.