Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna(26.04.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
  1. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii odpust Pustego Grobu. Mszy św. o g. 13.00 przewodniczył będzie ks. dr Adam Perz – kanclerz Kurii.
  2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od g. 6.30 i po południu od g. 17.00. W I sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja pierwszo sobotnia.
  3. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe codziennie o g.17.30
  4. Biskup kielecki udziela wszystkim wiernym na terenie Diecezji Kieleckiej dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja
    Jednocześnie zachęca tych wiernych, którzy skorzystają z łaski dyspensy, aby podjęli dzieła miłosierdzia lub inne czyny pokutne, które zastąpią przepisaną na ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W przyszłą niedzielę 3 maja przypada uroczystość MB Królowej Polski. Z tej racji, że jest to niedziela wielkanocna, która nie przyjmuje innych świąt - liturgicznie uroczystość
    tę będziemy przeżywać w sobotę 2 maja. Porządek Mszy św. jak w zwykły dzień.
  6. W przyszłą niedzielę 3 maja będziemy obchodzić 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji
    3 maja. O g. 13.00 zapraszamy na Mszę Św. za Ojczyznę z intencji p. Starosty
    i p. Burmistrza.
  7. W każdą niedzielę przed pierwszą Mszą św. o g.6.30 zapraszamy na śpiew Godzinek
    o NMP.
  8. Według dekretu ks. Biskupa I Komunia Święta może być dopiero po wakacjach.
  9. Dziękujemy parafianom, którzy składają ofiary poprzez wpłaty na parafialne konto na utrzymanie bazyliki.
  10. Prasa katolicka w zakrystii.
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.
  12. Dzieci zapraszamy po obrazek z dzisiejszej niedzieli.
  13. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy poświęcenie pól, które w tym roku będzie wyglądało następująco. W związku z epidemią procesji nie będzie, kapłan podjedzie do ołtarza, przy którym odmówi modlitwy.
  14. Poświęcenie pól w niedzielę 3 maja odbędzie się w następującym porządku: 30  – po Mszy św. w Kalinie – Kalina Rędziny

12.00  – po Mszy św. w Siedliskach – ul. Partyzantów i ul. Walki Zbrojnej

15.00  – Kalina Lisiniec

15.00  – Komorów