Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna (30.04.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

Przeżywamy dziś uroczystość odpustową „ Pustego Grobu Bożego „ w Miechowie – „ Polskiej Jerozolimie ”. Witamy bardzo serdecznie kaznodzieję dzisiejszej uroczystości Ojca Bartosza Poznańskiego – Kapucyna z Austrii, z Klagenfurtu, który przybliży nam sprawę chusty z Manopello. Przez cały rok, a szczególnie w tych dniach liturgicznych wydarzeń i w codziennym spotkaniu z bliźnimi pragniemy na nowo odkrywać Oblicze Chrystusa i głosić Jego zmartwychwstanie. Niech nadzieja Pustego Grobu Bożego ożywia w nas wiarę do konkretnego działania w miłości, abyśmy dawali siebie innym. Zechciejmy nade wszystko dziś przez Sakramenty: Pokuty i Eucharystii zaczerpnąć z wielkiego daru Kościoła jakim jest Odpust Zupełny.
1. Wczoraj podczas IV – Diecezjalnej Pielgrzymki do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie pod hasłem: „ Odkryjmy na nowo Oblicze Chrystusa” antycypowaliśmy uroczystość odpustową „ Niedzieli Pustego Grobu Bożego „ Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim za współorganizację tego diecezjalnego wydarzenia: ks. bp. ordynariuszowi, przedstawicielom instytucji kościelnych naszej diecezji, księżom rodakom, naszym księżom, księżom kanonikom kapituł: kieleckiej, wiślickiej i miechowskiej z ich prepozytami i kustoszami, osobom życia konsekrowanego, katechetom, nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii, grupie liturgicznej, członkom zakonu rycerskiego świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, przedstawicielom władz samorządowych wszystkich szczebli z panem burmistrzem Miasta i Gminy Miechów. Przedstawicielom wszystkich instytucji, służb, organizacji i stowarzyszeń. Dyrektorowi Muzeum Ziemi Miechowskiej Włodzimierzowi Barczyńskiemu; Komandorowi Stanisławowi Osmendzie kustoszowi Stałej Siedziby Zwierzchnictwa w Polsce Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. Dziękujemy: panu organiście, chórowi parafialnemu, służbie zdrowia , policji; straży miejskiej; strażakom: państwowej straży pożarnej i ochotniczych straży pożarnych; harcerzom; wolontariuszom, ministrantom, służbom porządkowym.

Serdeczne podziękowanie składamy Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta, wraz ze Schroniskiem św. Brata Alberta za ofiarowanie pielgrzymom symbolicznych chlebów św. Brata Alberta, dziękujemy Piekarni „ Na Ogrodowej „ na ręce pana prezesa Aleksandra Gładysza za przygotowanie chlebów, dziękujemy gastronomii; nade wszystko dziękujemy pielgrzymom z diecezji kieleckiej i spoza; dzieciom, młodzieży i dorosłym, pielgrzymom doświadczonym cierpieniem; naszym rodakom i parafianom: Bóg zapłać.
2. Dziś 30 kwietnia rozpoczyna się Tydzień Biblijny, inicjatywa Narodowego Czytania Pisma Świętego pod patronatem Dzieła Biblijnego św. Jana Pawła II. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy codziennie na Mszę Świętą o g. 18.00;
3. Zmarł śp. Zdzisław Sikora , Tata ks. Bartosza. Msza Święta pogrzebowa w Jego intencji zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Janinie, koło Buska, w poniedziałek, 1 maja o g. 12.00; Wszyscy, którzy wyrażą wolę uczestnictwa w tym pogrzebie będą mogli spod Bazyliki pojechać autokarem w poniedziałek o g. 10.00;
4. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Najświętszej Maryi Pannie . Nabożeństwo majowe w Bazylice będzie sprawowane w dni powszednie i w niedziele o godz.17.30. Serdecznie zachęcamy do gromadzenia się w Bazylice, oraz przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych, aby śpiewać litanię loretańską do NMP, pieśni maryjne i apel jasnogórski. Prośmy Matkę Najświętszą, aby wypraszała nam potrzebne łaski.
5. We wtorek w liturgii wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
6. W dniu 2 maja Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Postarajmy się, aby w tych szczególnych dniach: 2 i 3 maja udekorować domy flagami biało-czerwonymi zaznaczając nasz patriotyzm.
7. Akcja Katolicka działająca przy parafii Grobu Bożego poprowadzi majówki w następujących terminach i miejscach o g. 19.00;
2 maja we wtorek – przy ul. Janów;
9 maja we wtorek - przy os. Sikorskiego;
16 maja we wtorek - przy os. Kolejowym;
23 maja we wtorek - przy Hospicjum;
30 maja we wtorek - przy ul. Kopernika

8. W dniu 3 maja Uroczystość NMP – Królowej Polski - 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Godziny Mszy Świętej w tym dniu tak, jak w każdą niedzielę. O g. 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę z intencji Pana Starosty Miechowskiego i Pana Burmistrza, którzy na tę uroczystość serdecznie wszystkich zapraszają, szczególnie ze swoimi sztandarami: Instytucje, Organizacje i Stowarzyszenia, a także wszystkich kochających naszą Ojczyznę.
9. W środę, 3 maja w Kaplicy Kalina-Rędziny Msza Święta odpustowa o g. 9.30. Po Mszy Świętej poświecenie pól, ogrodów i sadów.
10. W dniu 3 maja w środę poświęcenie pól, ogrodów i sadów: w Kalinie Rędziny o g. 10.30; w Kalinie Lisiniec o g. 15.00; w Komorowie o g. 15.00; w Biskupicach o g. 16.00; w Falniowie Wysiołek o g. 17.00 ; w Podmiejskiej Woli o g. 18.00;
11. W najbliższy czwartek 4 maja po Mszy Świętej o 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po niej majówka Lednicka poprowadzona przez organizatorów ogólnopolskich spotkań młodzieży na polach Lednickich, którzy specjalnie przyjadą do naszej parafii, aby wspólnie modlić się i przybliżyć ideę tych spotkań. Na adorację i majówkę zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania.
12. Próba dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w piątek (5 maja) o g. 15.30 w Bazylice. Obecność obowiązkowa.
13. W bieżącym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-szy czwartek we wspomnienie św. Floriana, męczennika zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Świętą o Jezusie Chrystusie, Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, rano o g. 6.30 i o g. 7.00, oraz po południu o g. 18.00. Po Mszy Świętej o g. 18.00 Adoracja Najświętszego, która poprowadzi młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.;
W I-szy piątek, zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych, rano od g. 6.30 i na Msze Świętą o g. 6.30 i o g. 7.00. Po południu zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych od g.17.00;
Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy o g. 17.00; Na nabożeństwo majowe zapraszamy o g. 17.30 i na Mszę Świętą o g. 18.00; W I-szą sobotę, w święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny rano o g. 6.30 i o g. 7.00, oraz po południu o g. 18.00. W tym dniu także księża z posługą sakramentalną udadzą się do chorych od g. 9.00;

14. Wyjątkowo w tym roku z racji różnych wydarzeń w niedziele w najbliższą sobotę, 6 maja o g. 7.00 zostaną odprawione Msze Święte o błogosławieństwo Boże i szczęśliwe urodzaje - jeden ksiądz dla mieszkańców Komorowa; drugi ksiądz dla mieszkańców Biskupic; trzeci ksiądz dla mieszkańców Falniowa Wysiołek; czwarty ksiądz dla mieszkańców Podmiejskiej Woli;
15. W najbliższą, pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o g. 8.30 spotkanie Róż Żywego Różańca.
16. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól, ogrodów i sadów: w Poradowie o g. 16.00; w Kalinie Małej o g. 17.00; i w Szczepanowicach o g. 18.00;
15. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, w dniach od 10 lipca do 19 lipca 2017 r. Kontakt, szczegóły i zapisy na pielgrzymkę u ks. Bartosza.
16. Wszystkich, którzy mają słuch muzyczny i pragną śpiewać w naszym Chórze Parafialnym Pan Organista wraz z Chórzystami serdecznie zapraszają.
17. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
18. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. Niech dobry Bóg wynagradza hojność i świadomość odpowiedzialności za Kościół. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu na rewitalizację południowego dziedzińca przed bazyliką.
19. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.
20. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkie dzieci przed ołtarz po kolejny obrazek z dzisiejszej niedzieli.