Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – Gaudete(15.12.2019)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,
 1. Dziś w III niedzielę Adwentu, rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje. Spowiedź rekolekcyjną będziemy przeżywać przez dwa dni 16 i 17 grudnia. Do spowiedzi świętej przystępujemy na pół godziny przed Mszą Świętą. Przy głównym i bocznym wyjściu z Bazyliki znajduje się program rekolekcji. W poniedziałek i we wtorek program jest identyczny. Zapraszamy o g. 6.00; 9.00; 11.00; 15.30; 17.00 i 18.30; Dzieci zapraszamy o g. 15.30 natomiast młodzież o g. 18.30 i wszystkich, którzy nie będą mogli być wcześniej. Roraty w poniedziałek i we wtorek o g. 6.00 i 15.30;
 2. Jutro rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia.
 3. Caritas informuje, że we wtorek 17 grudnia od g. 9.00 będą wydawane paczki świąteczne w siedzibie na ul. Jagiellońskiej 19.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 5. W sobotę 21 grudnia od g. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej
 6. W przyszłą niedzielę do naszej Bazyliki harcerze przyniosą betlejemskie światło pokoju, które uroczyście przekażą na Mszy Świętej o g.8.30; Po każdej Mszy Świętej betlejemskie Światło Pokoju będzie można zabrać do swoich domów.
 7. Wicemarszałek woj. Małopolskiego, Burmistrz Gminy i Miasta w Miechowie zapraszają na Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy 21 i 22 grudnia na Rynku w Miechowie od g. 10.00 do 18.00. W niedzielę 22 grudnia od g. 16.00 Wigilia dla mieszkańców Gminy i Miasta Miechów. Zapraszamy na wspólne kolędowanie oraz degustację potraw wigilijnych. Więcej informacji na plakatach.
 8. Poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny możemy zabrać przy głównym wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii u Sióstr Benedyktynek.
 9. W głównym wyjściu z Bazyliki możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.