Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na figurę MB fatimskiej jako dar i pamiątkę Misji Parafialnych 2017 r. W minionym tygodniu pewnej osobie za ofiarę 50 zł. Bóg zapłać.
2. Dziś, w II Niedzielę Wielkiego Postu wolontariusze z Hospicjum rozprowadzają kartki wielkanocne w kruchcie Bazyliki.
3. W poniedziałek imieniny ks. proboszcza – Msza Święta w Jego intencji o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich parafian.
4. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
w poniedziałek imieninowa o g. 7.00 - od Apostolatu „Złota Róża”, o g. 18.00 od KŻR oraz od Akcji Katolickiej;
we wtorek o g.6.30 od parafian z Chęcin, o g. 18 .00 imieninowa od księży wikariuszy;
w czwartek o g. 7.00 od parafian z Chęcin
w piątek o g. 7.00 od firmy „Riko” Piotra Palucha;
w sobotę o g. 7.00 od rodz. Dońców;
w niedzielę o g. 11.30 od mieszkańców Witowic;
5. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
6. W bieżącym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-szy czwartek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Świętą o Jezusie Chrystusie, Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, rano o g. 6.30 i o g. 7.00, oraz po południu o g. 18.00. Po Mszy Świętej o g. 18.00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W I-szy piątek, zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych, rano od g. 6.30 i na Msze Świętą o g. 6.30 i o g. 7.00. Po południu zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych od g.17.00; Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy o g. 17.15 i na Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 18.00; W I-szą sobotę zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu NMP rano o g. 6.30 i o g. 7.00, oraz po południu o g. 18.00.
7. W sobotę od g. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.

8. Zachęcamy w Wielkim Poście do udziału w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci, rodziców i starszych o g. 17.15 Natomiast młodzież i wszystkich, którzy wcześniej nie będą mogli uczestniczyć zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy świętej o g. 18.00, czyli o g. 18.30; Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w Bazylice zapraszamy w każdą niedzielę Postu o g. 17.30;
9. Tradycyjnie już, II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pomagamy misjom modlitwą, ofiarowanym cierpieniem oraz ofiarami, które pozwalają misjonarzom pełnić posługę miłosierdzia. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski ofiary zbierane do puszek w II niedzielę Wielkiego Postu będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes".
10. W dniu 1 marca, w czwartek Społeczny Komitet Obchodów Patriotycznych „Gryf” zaprasza na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny oraz za wszystkich Żołnierzy Wyklętych w dniu ich pamięci. Po Mszy św. przejście pod pomnik Orła Białego;
11. Już po raz siedemnasty, w dniach 4 i 5 marca 2018 r./ niedziela- poniedziałek w Częstochowie przeżywać będziemy modlitewne czuwanie miechowskiego dekanatu przed Obliczem Jasnogórskiej Pani, w godzinach od g. 21.00 do g. 04.30; Serdecznie zachęcamy do udziału. Wyjazd 4 marca w niedzielę o g. 16.30; Koszt wyjazdu 30 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii Bazyliki bądź w kancelarii parafialnej. Zabieramy prowiant własny. Powrót z Częstochowy o g. 5.00 rano;
12. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać baranki wielkanocne, po każdej Mszy Świętej, które umieścimy w koszyczku ze święconym w Wielką Sobotę. Caritas dziękując wszystkim ofiarodawcom zachęca nas wszystkich, abyśmy składali ofiary odpowiadające wartości jednego obiadu dla Dziecka.
13. Rekolekcje wielkopostne w Bazylice będziemy przeżywać: z udziałem dorosłych, a także młodzieży studiującej i pracującej od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 18 do 20 marca 2018 r. Z udziałem dzieci szkół: podstawowych i gimnazjalnych od 21 do 23 marca 2018 r. Z udziałem młodzieży szkół średnich od 26 do 28 marca 2018 r.
14. Rozpoczęliśmy zapisy na wyjazd, do Panamy na ŚDM w 2019r. Koszt całego wyjazdu wynosi 8.200 zł; Więcej informacji i zapisy u ks. Łukasza.
15. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
16. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Już dziś wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
17. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.