Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim(05.01.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Dziś w domu parafialnym o g. 14.00 spotkanie opłatkowe KŻR.
 2. Również dziś po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „owoc uKORZENIA”, w skład którego wchodzą byli członkowie młodzieżowej scholii parafialnej.
 3. Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę, podczas których będzie  poświęcenie  kadzidła  i  W  głównym przedsionku  Bazyliki   będzie można  nabyć  kadzidło  i  kredę.  Dochód  z  tej  sprzedaży  będzie  przeznaczony  na cele charytatywne Caritas Parafialnej. Jest to dzień modlitw w intencji misji, dlatego jutrzejsze ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań K+M+B 2020r.
 4. Jutro 6 stycznia zapraszamy na Miechowski Orszak Trzech Króli. Wymarsz rozpocznie się o g. 12.00  z trzech miejsc miasta: 1-szy z parkingu  przy Szkole Podstawowej nr 2,      2-gi z parkingu  przy krytej pływalni oraz 3-ci z parkingu  przy Gminnym Ośrodku Zdrowia. Przy śpiewie kolęd, w towarzystwie Mędrców i przy akompaniamencie orkiestr udamy się na Rynek by o godz. 12.30 rozpocząć wspólne kolędowanie. Następnie wszyscy udamy się do Bazyliki by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej o g. 13.00, która będzie sprawowana w intencji ks. Dawida z racji imienin. Prosimy wszystkich parafian, by każdy uczestnik przygotował sobie koronę w której kroczyć będzie w uroczystym Orszaku.
 1. CKiS zaprasza jutro na g. 16.30 na wspólne kolędowanie z zespołem „Mała Armia Janosika”.
 2. W najbliższą niedzielę w liturgii będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy na odnowienie przyrzeczeń na g. 11.30
 3. Są jeszcze wolne miejsca na diecezjalną pielgrzymkę do Fatimy. Informacje na stronie diecezji kieleckiej.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz płyt z kolędami w wykonaniu naszego chóru.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
 6. Po Mszy św. zapraszamy dzieci po obrazek z dzisiejszej niedzieli.
 7. Wizyta duszpasterska w bieżącym tygodniu:

7 stycznia - wtorek - 15.30

 • Służba Polsce –  5 ks.
 • Jagiellońska od Rynku – 1 ks.

8 stycznia - środa - 15.30

 • Kolejowe – 4 ks.
 • Podmiejska –  2 ks.
 • Kamienna –  1 ks.

9 stycznia - czwartek - 15.30

 • Walki Zbrojnej –  1 ks.
 • Powstańców bl. 23/27 – 1 ks.
 • Piłsudzkiego i ul. Ogrodowa –  3 ks.
 • Partyzantów – 2 ks.

10 stycznia - piątek - 15.30

 • Słowackiego + ul. Mickiewicza + ul. Poprzeczna – 1 ks.
 • Podzamcze – 1 ks.
 • Sienkiewicza – 3 ks.
 • Szewska – 2 ks.

11 stycznia - sobota - 9.00

 • Bukowska Wola – 3 ks.
 • ul. Racławicka od Bukowskiej Woli – 2 ks.
 • ul. Racławicka od Rynku – 1 ks.
 • ul. Słoneczna – 1 ks.

13 stycznia - poniedziałek - 15.30

 • ul. Szpitalna – 3 ks.
 • os. Młodych – 2 ks.
 • ul. Kilińskiego – 1 ks.
  • Rynek – 1 ks.