Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu(01.12.2019)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Dziś w liturgii Kościoła rozpoczyna się ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Podczas Adwentu będzie sprawowana Msza Święta
  o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty, codziennie rano o g. 6.00
  i po południu o g. 18.00. Zapraszamy wszystkich a w sposób szczególny dzieci
  z lampionami na g. 18.00.
 2. W minioną niedzielę ks. Bp Ordynariusz w katedrze kieleckiej odznaczył medalem Pro Christo Rege Et Ecclesia naszą parafiankę p. Józefę Piechotę oraz dwie inne osoby z diecezji. Pani Józefie serdecznie gratulujemy.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o 8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym
 4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci klas komunijnych.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja NS. W I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od 6.30 i po południu od 17.00. W I sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja pierwszo sobotnia.
 6. W głównym wyjściu z Bazyliki możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 7. Również od dzisiejszej niedzieli możemy zabrać poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny przy głównym wyjściu z Bazyliki
  u Sióstr Benedyktynek. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na utrzymanie pana Organisty oraz dla Sióstr Benedyktynek Misjonarek.
 8. W przyszłą II Niedzielę Adwentu po raz kolejny, przeżywany będzie w całej Polsce „ Dzień Modlitw  i   Solidarności   z   Kościołem   na  Wschodzie”. Zatem będziemy mieli okazję, aby w tym dniu  ofiarować  dar  modlitwy
  i  finansowy do skarbon w Bazylice na pomoc Kościoła na Wschodzie.
 9. W niedzielę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W kaplicy w hospicjum jest to uroczystość odpustowa. Mszy św. o 9.00 będzie przewodniczył ks. Proboszcz, a od g.12.00 do 13.00 będzie Godzina Łaski.
 10. W następną niedzielę na Mszy św. o 11.30 dzieci klas III komunijnych otrzymają poświęcone medaliki.
 11. Dyrekcja SP nr 1 w Miechowie zaprasza w przyszłą niedzielę na g. 15.00 do CKiS na spotkanie mikołajkowe „Jedynka i przyjaciele”.
 12. Nasz Chór Parafialny pod dyrekcją Alicji Gaweł zaprasza na koncert adwentowy Pieśni Maryjnych w przyszłą niedzielę o g. 19.00 w Bazylice.
 13. Do chorych udamy się nie w I sobotę miesiąca, ale w sobotę 21 grudnia. Możemy ich zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 14. W jednym z garaży na północnym dziedzińcu możemy do soboty 7 grudnia składać płody rolne na WSD w Kielcach.
 15. W miechowskim kinie „Gryf” od 6 do 12 grudnia o g. 19.30 będzie wyświetlany film „Nieplanowane”, na który wszystkich zapraszamy. Film godny obejrzenia.
 16. Dyrekcja Centrum Medycznego TOP-MED. W Miechowie zaprasza wszystkie kobiety w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne finansowane przez NFZ, które mogą wykonać co 2 lata bez skierowania, bez zaproszenia i bezpłatnie. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 17. Są do nabycia w zakrystii książki p. Pęckowskiego: „Życie wewnętrzne i działalność  Bożogrobców Miechowskich” z wprowadzeniem ks. prof. Jerzego Bileckiego ”Pamięć i wdzięczność w sercach mieszkańców Miechowa” w cenie 30 zł., oraz ks. Piotra Pękalskiego: „O początku, rozkrzewieniu i upadku Zakonu Kanoników Stróżów Świętego Grobu Jerozolimskiego” w cenie 20zł.
 18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 19. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie