Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu (3.12.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziś w liturgii Kościoła rozpoczyna się ADWENT, czas radosnego oczekiwania na pierwsze przyjście Chrystusa, na Boże Narodzenie, a zarazem na powtórne przyjście Chrystusa, na które duchowo powinniśmy być wszyscy przygotowani. Podczas adwentu będzie sprawowana Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie tzw. roraty, codziennie rano o g. 6.00 i po południu o g. 18.00, aby każdy mógł dowolnie wybrać godzinę modlitwy. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci zachęcamy do zrobienia lampionów, najlepiej elektrycznych, aby zachować bezpieczeństwo. Dzieci przedszkolne, dzieci szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna otrzymają w Bazylice plansze na które będą wklejać z każdego dnia rorat kolejny obrazek. Na zakończenie rorat nagrody. Co do nagrody głównej zgłosiła się już Instytucja, która tę nagrodę ufunduje. Bardzo dziękujemy.
2. Dziś po Mszy Świętej o g. 8.30 w Domu Parafialnym spotkanie Róż Żywego Różańca.
3. W poniedziałek, 4 grudnia w kościele na cmentarzu grzebalnym będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci patronki cmentarnego kościoła i patronki dobrej śmierci - św. Barbary. Podczas Mszy Świętej o g. 16.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych Parafian i zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. O g. 15.30 modlitwa różańcowa w intencji zmarłych w kończącym się roku 2017.
4. W środę, 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. W tym dniu w naszym miechowskim dekanacie uroczystości odpustowe w Parafii Chodów. Suma odpustowa o g. 11.00;
5. W środę 6 grudnia po Mszy Świętej o g. 18.00 spotkanie w Bazylice z rodzicami dzieci klas komunijnych.
6. W czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
7. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 grudnia zapraszamy wszystkie grupy parafialne na Mszę Świętą o g. 18.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów na ministrantów i ich rodzin, którzy zostaną włączeni do grona ministrantów.
8. W dniach 8 i 9 grudnia 2017 zostanie przeprowadzona Ogólnopolska zbiórka Żywności Caritas w placówkach handlu detalicznego. Żywność zebrana przez Parafialny Zespół Caritas zostanie rozprowadzona dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Termin zostanie ustalony w późniejszym okresie.
9. W piątek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu o g. 6.00; 8.30; 11.30; 16.00; w kaplicy w Kalinie również o g. 16.00 i ostatnia Msza Święta w Bazylice o g 18.00.
10. W dniu 8 grudnia, II piątek miesiąca w naszym Sanktuarium odbędzie się kolejne, comiesięczne czuwanie modlitewne. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Program czuwania jest następujący:
15.00 – Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta z homilią w kaplicy Grobu Bożego.
16.00 – Godzinki o Grobie Chrystusowym w kaplicy Grobu Bożego.
17.15 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
18.00 – Msza Święta roratnia z homilią przy ołtarzu głównym w Bazylice.
- Liturgia światła z procesją eucharystyczną w krużgankach.
- Słowo ks. Kustosza
- Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania modlitewnego.
W tym dniu zachęcamy do Sakramentu pokuty i pojednania podczas każdej Mszy Świętej.
10. W najbliższą sobotę, 9 grudnia Ks. Nominat Andrzej Kaleta w Bazylice Katedralnej w Kielcach o g. 10.00 otrzyma święcenia biskupie. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w tym podniosłym wydarzeniu, a także do modlitwy w intencji w intencji Ks. Bp Nominata.
11. W przyszłą, II Niedzielę Adwentu po raz kolejny, przeżywany będzie w całej Polsce "Dzień Modlitw i Solidarności z Kościołem na Wschodzie". Celem tego dnia jest zwrócenie naszych oczu i myśli w stronę odradzającego się Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej oraz popieranie wszelkich inicjatyw podejmowanych na rzecz ewangelizacji Wschodu. Zatem będziemy mieli okazję, aby w tym dniu ofiarować dar modlitwy oraz dar dobrowolnego wsparcia finansowego do skarbon przy wyjściach z Bazyliki na pomoc dla Członków Kościoła na Wschodzie.
12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o g. 11.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.
13. Policja informuje, że oszuści ponownie podjęli próby wyłudzenia pieniędzy na terenie powiatu miechowskiego, działając metodą "na policjanta". Dzwoniąc do seniorów i podając się za policjantów informują, że ich syn miał wypadek i może mieć problemy jeżeli nie przekaże pieniędzy.
Biorąc pod uwagę intensywność z jaką działają oszuści apelujemy o rozsądek w takich sytuacjach. Zawsze w takich przypadkach należy zadzwonić do bliskich i powiadomić policję.
14. Program misji świętych, które przeżywamy znajduje się przy wyjściach z Bazyliki, oraz na stronie Parafii. Zabierzmy program do naszych domów, niech będzie przypomnieniem obowiązku uczestniczenia w tym pięknym duchowym wydarzeniu. Przy tej okazji kontynuujemy myśl fundacji do naszej Bazyliki figury MB fatimskiej – oryginalnego wyglądu, wielkości i z drewna. Dobrowolne ofiary na ten cel niech płyną z naszych serc do specjalnej skarbony znajdującej się przy ołtarzu św. Augustyna.
15. W głównym wyjściu z Bazyliki możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom "Miłosierdzie jest jedno"
16. Wychodząc z Bazyliki możemy także nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
17. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. Dziś w I-szą niedzielę miesiąca za dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką.
18. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask na każdy dzień.