Wspomnienia z kolonii Caritas (galeria zdjęć)

Wspomnienia z kolonii Caritas (galeria zdjęć)

Kategoria: Aktualności,

Kąpiel w morzu, zabawy i konkursy, wycieczki po zabytkach i atrakcjach Pomorza, wybór miss i mistera kolonii oraz codzienna Eucharystia składają się na letni wypoczynek dzieci i młodzieży z gminy i parafii Miechów we Władysławowie-Chłapowie, który potrwa do czwartku 31 sierpnia 2017 r.

Dwutygodniowe letnie wakacje z Bogiem we Władysławowie gromadzą blisko 100 –osobową grupę dzieci i młodzież z terenu diecezji kieleckiej, w tym 50 osób z terenu gminy Miechów. Organizatorami kolonii są: Caritas Diecezji Kieleckiej, Parafia Grobu Bożego w Miechowie,  Parafialny Zespół Caritas w Miechowie oraz Urząd Gminy i Miasta Miechów.

W czasie wypoczynku dzieci i młodzież mają zapewnioną opiekę duchową przez ks. Krzysztofa Banasika - dyrektora "Caritas Diecezji Kieleckiej" oraz dostęp do wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz pielęgniarki. Wśród opiekunów jest obecna także p. Urszula Roszkowska, kierownik "Caritas" w Miechowie.

W niedzielę 27 sierpnia uczestników letniego wypoczynku odwiedził ks. Mirosław Kaczmarczyk, proboszcz parafii Grobu Bożego w Miechowie. Podczas wspólnej Eucharystii ks. Proboszcz modlił się za wszystkich uczestników kolonii, którzy po obiedzie zostali także obdarowani słodkim upominkiem.

Życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznego i udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do swoich domów.

Relację rozszerzymy po powrocie dzieci i młodzieży z Władysławowa, szczególnie o zdjęcia. Poznamy także miss i mistera kolonii, licząc, że będą to nasi parafianie:)