Nabożeństwo Fatimskie

Kategoria: Inne,

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która w tym roku zbiegła się ze wspomnieniem liturgicznym NMP Fatimskiej o godz. 19.00 w naszym sanktuarium sprawowana była uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks. dra Adama Wilczyńskiego, Ojca Duchownego Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Po mszy św. nastąpiło poświęcenie Figury Matki Bożej Fatimskiej, po czym wokoło rynku naszego miasta odbyła się procesja. Podczas uroczystości  licznie zgromadzeni wierni modlili się na różańcu, a także śpiewali pieśni nawiązujące do wydarzeń fatimskich. Uroczystości zakończyły się w bazylice odśpiewaniem apelu jasnogórskiego.

Serdecznie zapraszamy do naszej bazyliki na nabożeństwa fatimskie od maja do października każdego 13 dnia miesiąca na godz. 19.00.