Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa 2020″

Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa 2020″

Kategoria: Aktualności, Inne,

Już po raz czwarty Parafialny Zespół Caritas w Miechowie przy współpracy Dyrekcji Szkoły Podstawowej  nr 2 oraz Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie zorganizował konkurs pod nazwą „Szopka Bożonarodzeniowa 2020”. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowej – podkreślenie i propagowanie pięknej tradycji szopki polskiej. 9 stycznia 2020 r. odbyła się  gala podsumowania konkursu i rozdania nagród, w której wzięli udział zaproszeni goście:

-Proboszcz Parafii Grobu Bożego w Miechowie, Ks. Franciszek Siarek;

-v-ce Burmistrz UGiM Miechów - Andrzej Banaśkiewicz,

-Ks. Bartosz Sikora

-Ks. Konrad Kaleta

-przedstawiciel Poczty Polskiej - Jadwiga  Zięba

-Przedstawiciel Zespół Szkół nr 2-  Jolanta Piotrowska

- Michał Biernacki

-Koordynator spotkania kierownik PZ Caritas - Ula Roszkowska

i panie z Zespołu PZC.

- Dyrektorzy i nauczyciele z szkół podstawowych Gminy Miechów

 

W konkursie wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych  nr 1 ,nr 2 w Miechowie ,Bukowskiej Woli, Pojałowic, Jaksic oraz Pstroszyc.

Technika prac była dowolna, ale koniecznie należało uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia.

Zgromadzone w szkołach szopki były bardzo zróżnicowane zarówno pod względem rozmiarów, sposobów wykonania i doboru materiałów. Tegoroczne szopki wykonane przez uczniów poszczególnych szkół zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie. W ocenie komisji Konkursowej uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół  oraz PZC Caritas . W tym roku do konkursu zgłosiło się 78 uczniów w tym 18 miejsc nagrodzonych oraz 15 wyróżnień.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Po zakończeniu wystawy najpiękniejsze  prace zostaną przekazane do organizacji pozarządowych .