Konferencja w 210 rocznicę utworzenia diecezji kieleckiej (27-28 maja)

Konferencja w 210 rocznicę utworzenia diecezji kieleckiej (27-28 maja)

Kategoria: Aktualności, Konferencje i spotkania,

W parafii Grobu Bożego w Miechowie odbędzie się w dniach 27-28 maja 2015 r. Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bożogrobcy w służbie sanktuarium Świętego Grobu Jerozolimskiego Naszego Pana Jezusa Chrystusa w Miechowie”. Organizatorami konferencji są: Archiwum Diecezjalne w Kielcach, Towarzystwo Przyjaciół Archiwum Diecezjalnego im. bł. Wincentego Kadłubka w Kielcach, Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach, Parafia Grobu Bożego w Miechowie oraz Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Konferencja rozpocznie się 27 maja o godz. 9.00 nabożeństwem przy Grobie Bożym. Poszczególne sesje będą prowadzić: ks. dr hab. Jarosław M. Popławski, prof. dr hab. Henryk Gapski, dr hab. Ryszard Skrzyniarz, prof. dr hab. Maria Starnawska.