Komunia „na rękę” oraz „do ust”

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Drodzy Parafianie,

ze względów profilaktycznych, zgodnie z zaleceniami władz kościelnych, Komunia Święta w naszej parafii będzie udzielana w dwóch formach:

???? "DO UST" czyli tak jak to bywało do tej pory jako ogólnie przyjęta praktyka. Ta forma Komunii Świętej będzie udzielana tylko ????W NAWIE ŚRODKOWEJ I NA KRUŻGANKACH????

???? "NA RĘKĘ" czyli rzadziej praktykowana forma, zalecana szczególnie teraz w czasie panującej epidemii. Ta forma Komunii Świętej będzie udzielana ????W NAWACH BOCZNYCH????.

‼️Kapłani udzielający Komunii Świętej "do ust" nie będą udzielać Komunii Świętej "na rękę" i odwrotnie, więc prosimy, aby udać się do właściwej nawy.

▶️Ze względu na to, że Komunia Święta "na rękę" jest w naszej parafii praktyką rzadką a wręcz niespotykaną, poniżej prezentujemy film, na którym pokazano jak robić to prawidło.
▶️Podkreślamy, że gest wyciągniętych dłoni musi być jasny i zrozumiały dla kapłana, Komunię Świętą przyjmujemy na stojąco i spożywamy ją w obecności kapłana.

PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE I ŚLEDZENIE NASZEGO PROFILU FB ORAZ STRONY INTERNETOWEJ.