Jarmark z koncertem pieśni pasyjnych

Jarmark z koncertem pieśni pasyjnych

Kategoria: Aktualności, Konferencje i spotkania,

Jarmark z koncertem pieśni pasyjnych

II Miechowski Jarmark Wielkanocny odbędzie się w Niedzielę Palmową 29 marca. O godz. 8.15 rozpocznie się procesja z palmami – z Pl. Kościuszki do Bazyliki Grobu Bożego gdzie o godz. 8.30 odprawiona zostanie Msza Święta.
W godz. 8 – 16, w Małym Rynku, ustawione zostaną stoiska z wyrobami rękodzieła, wielkanocnymi ozdobami, stroikami i kartkami oraz produktami potrzebnymi do przygotowania świątecznych dań. Przewidziana jest degustacja potraw wielkanocnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu miechowskiego oraz zajęcia dla najmłodszych, podczas których nauczą się wykonywać stroiki i ozdoby świąteczne. O godz. 19.15, w bazylice, z koncertem pieśni pasyjnych wystąpi Antonina Krzysztoń.
Podczas imprezy przewidziany jest I Miechowski Przegląd Pieśni Wielkopostnych i Pasyjnych - „Powiedz ludziom, że kocham Ich”. W tym dniu zostanie rozstrzygnięty konkurs na pisankę wielkanocną promującą Miechów.
Przewidziane jest także bezpłatne zwiedzanie, z przewodnikiem, dawnych cel zakonnych oraz Kaplicy Grobu Bożego.
Organizacja wydarzenia jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego. Na realizację projektu „II Miechowski Jarmark Wielkanocny wraz z Przeglądem Pieśni Wielkopostnych i koncertem pieśni pasyjnych” Parafia Grobu Bożego w Miechowie otrzymała dotację z programu „Mecenat Małopolski”. Koordynatorem projektu jest Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.