III Orszak Trzech Króli w Miechowie

III Orszak Trzech Króli w Miechowie

Kategoria: Inne,

W Uroczystość Objawienia Pańskiego potocznie zwaną Świętem Trzech Króli w Miechowie odbył się III Orszak Trzech Króli.  W samo południe z trzech miejsc miasta wyruszyli wierni w towarzystwie orkiestr dętych, pod przewodnictwem mędrców, by spotkać się w rynku i połączyć się w jeden wielki orszak, który podążył do Sanktuarium Grobu Bożego. W bazylice odbyło się wspólne kolędowanie, które wspierała swoim akompaniamentem i śpiewem młodzieżowa schola parafialna oraz orkiestry dęte. Zgromadzeni oddali pokłon Świętej Rodzinie, a Królowie złożyli dary,  po czym o godz. 13.00 była sprawowana uroczysta suma.  Po Eucharystii Trzej Królowie obdarowali zebranych cukierkami. Dzisiejsza uroczystość zgromadziła tłumy parafian: dzieci, młodzież, dorosłych, oraz rodaków, pielgrzymów i gości, którzy uczestnicząc w orszaku i Mszy św. publicznie wyznali swoją wiarę i przynależność do Boga i Kościoła.

Organizatorami orszaku byli: Parafia przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Gmina i Miasto Miechów, Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Serdeczne podziękowania dla organizatorów i uczestników uroczystości.