Dzień Ministranta

Dzień Ministranta

Kategoria: Inne,

Dnia 29 września odbył się XVIII Dzień Ministranta, któremu przyświecało hasło: Zło dobrem zwyciężaj. W sobotę rano 28 ministrantów wyruszyło pod opieką ks. Bartosza Sikory i Piotra Stachowicza, aby wspólnie spędzić czas z innymi członkami Służby Liturgicznej naszej diecezji. Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, któremu przewodniczył biskup senior archidiecezji częstochowskiej Antoni Długosz – śpiewał, tańczył i stepował. Kulminacyjnym punktem była Msza święta; w kazaniu ksiądz biskup przypomniał , że dzięki wierze w Chrystusa, liczą się z nami państwa, kraje i Unia Europejska. Napomniał też, że ministrant powinien głosić Chrystusa wśród swoich i to jest jedno z podstawowych zadań. Po zakończeniu świętej liturgii, miała miejsce rekonstrukcja historyczna, która miała na celu pokazanie początku II Wojny Światowej w Kielcach. Potem ministranci mogli skorzystać ze sposobności, aby zobaczyć i użyć sprzętu wojskowego: polskiego i amerykańskiego; zobaczyć historyczne karabiny oraz sprzęt straży więziennej, w tym była możliwość zamknięcia w izolatce więźniarki. Ostatnim punktem spotkania był koncert zespołu Wyrwani z Niewoli.