Akcja „Tak Pomagam” grudzień 2019 w Miechowie

Akcja „Tak Pomagam” grudzień 2019 w Miechowie

Kategoria: Aktualności,
W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku w całej Polsce została przeprowadzona zbiórka żywności zorganizowana przez Caritas Polska. W działania włączył się także Parafialny Zespół Caritas w Miechowie, organizując zbiórkę w supermarketach i sieciach handlowych w naszym mieście. Wolontariusze w charakterystycznych czerwonych koszulkach zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Ze zgromadzonych artykułów placówka PZ Caritas przygotuje świąteczne paczki dla najuboższych rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych.
Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczą dzieci i młodzież ze szkół Gminy Miechów:
- Szkoła Podstawowa Nr 1
- Szkoła Podstawowa Nr 2
- Zespół Szkół Nr 2 w Miechowie
- LO w Miechowie
- Szkoła Podstawowa Bukowska Wola
- Szkoła Podstawowa Pojałowice
- Szkoła Podstawowa Jaksice
-Szkoła Podstawowa Pstroszyce
oraz Pracownicy z różnych instytucji.
W sumie w akcji pomagało 160 Wolontariuszy i 25 opiekunów.
Koordynatorem całej akcji w PZ Caritas Miechów była Pani Urszula.
Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy potrafią podzielić się żywnością z potrzebującymi – to ważny dar serca, dzięki któremu wiele osób potrzebujących przeżyło te Święta radośniej.