Ogłoszenia duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła(18.08.2019)

1. We wtorek, 20 sierpnia – na terenie naszej parafii w godzinach popołudniowych będziemy gościć pielgrzymów z diecezji tarnowskiej, w liczbie ok. ośmiu tysięcy, zdążających na  Jasną  Górę. Przyjmijmy pielgrzymów do naszych domów bardzo serdecznie i  po chrześcijańsku. O 20.30 zapraszamy na apel wraz z pielgrzymami do Bazyliki, natomiast w środę zapraszamy na Mszę św. o 7.30 z pielgrzymami w ogrodach parafialnych.
  1. W sobotę 24 sierpnia przeżywamy święto św. Bartłomieja Ap., patrona naszego ks. prefekta Bartosza. Msza św. w intencji Solenizanta będzie w niedzielę o g. 13.00. Zapraszamy.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Janusza Królikowskiego, który przybliży nam historię obrazu MB Częstochowskiej w naszej Bazylice i przygotuje nas do uroczystości MB Częstochowskiej, którą będziemy przezywać w poniedziałek 26 sierpnia. Mszę św. ku czci MB Częstochowskiej o g. 18.00 odprawi Przeor Jasnej Góry O, Jan Poteralski. Na tę Mszę zapraszamy KŻR, grupy modlitewne. Program podamy w przyszłą niedzielę.
  3. Akademia Piłkarska CHAMPIONS na stadionie sportowym przy ul. Konopnickiej 19, organizuje 25 sierpnia od g. 10.00 charytatywny turniej piłki nożnej na rzecz chorej Kasi Doniec oraz I Piknik Militarny z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. Więcej informacji na plakatach.
  4. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa w naszej parafii tzw. Kurs Przedmałżeński rozpoczyna się 1 września w Domu Parafialnym o g. 19.00
  5. 14 września jest organizowany wyjazd do Kruszyna koło Włocławka na modlitewne spotkanie pod krzyżem. Zapisy z wpłatą 50 zł. u p. Katarzyny w sklepie z dewocjonaliami „Effata” na ul. M. Miechowity. Wyjazd o g. 5.00 spod kościoła.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią z modlitwie.