Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa (14.04.2019)

1. Dziś Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci  i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  2. Siostry Benedyktynki Misjonarki wraz z młodzieżą rozprowadzają palmy z żywych gałązek palmowych. Zachęcamy do ich nabywania.
  3. Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową na placu T. Kościuszki o g. 10.00 rozpocznie się VI Miechowski Kiermasz Wielkanocny. Organizatorzy zapraszają. Informujemy, że w związku z odbywającym się Jarmarkiem brama koło domu parafialnego jest zamknięta. Wjazd i wyjazd  od ul. Warszawskiej
  4. W Wielki Wtorek o godz. 19.00 rozpocznie  się  tradycyjnie                         w Bazylice  Droga  Krzyżowa, która  będzie  wiodła  ulicami  naszego
  5. Kancelaria Parafialna będzie czynna w Wielkim Tygodniu do Wielkiego Czwartku włącznie.
  6.  Od Wielkiego Czwartku przeżywać będziemy Triduum Paschalne -                   Trzy Dni Wielkiej Tajemnicy Przejścia Chrystusa - Syna Bożego ze śmierci do Życia. - W Wielki Czwartek o g. 17.15 różaniec; natomiast Msza Święta Wieczerzy  Pańskiej  rozpocznie się w Bazylice o godz. 18.00; W tym dniu Pan Jezus ustanowił Sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to Dzień Kapłański. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii. Po Mszy  świętej  adoracja  Najświętszego  Sakramentu w ciemnicy do  godz. 24.00; W Wielki Czwartek  Schola dziecięca z uczniami SP nr 1 zaprasza na  wspólne  nabożeństwo  adoracyjne o g. 20.00: -
  7. W Wielki Piątek  początek  adoracji   Najświętszego   Sakramentu  o g. 6.30;  W tym dniu nabożeństwo adoracyjne z udziałem dzieci  klas  0 - III będzie  o  g. 10.00; z udziałem  klas  IV-VIII  o  g. 11.00; a z udziałem  Gimnazjum  o g. 12.00;  Wielki Piątek o  godz. 15.00  rozpocznie  się  w Bazylice Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia,  jako  przygotowanie  do Święta Miłosierdzia Bożego. Nowenna będzie   sprawowana   codziennie   przez  dziewięć dni  przed  wieczornym  nabożeństwem. W Wielki Piątek o g. 16.00  pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka uroczyście  rozpoczniemy Drogę Krzyżową   w  krużgankach. Po  Drodze Krzyżowej o g. 17.00 rozpocznie się  Liturgia Wielkiego Piątku tzn.: Liturgia Słowa; Adoracja Krzyża i Komunia Święta. Adoracja w tym dniu przy Grobie Pana Jezusa do  g. 24.00- W  Wielki  Piątek  obowiązuje   nas   post   ścisły. Straż Pożarną  z  naszej  Parafii   prosimy,  aby  tradycyjnie  czuwała  przy  Grobie  Pańskim. Młodzież zaprasza na czuwanie o g. 20.30. Zachęcajmy się wzajemnie, aby w tym dniu wszyscy Parafianie byli razem pod Krzyżem Chrystusa.
  8. W Wielką Sobotę  adoracja  Najświętszego  Sakramentu  w Grobie  Pańskim od g. 6.00 do g.22.00 -  W Wielką Sobotę do południa błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Godziny błogosławienia w Bazylice: od g. 8.00 do g. 13.00; co pół godziny. W Kaplicy w Kalinie  o g. 8.30; - W Wielką Sobotę  tradycją lat ubiegłych  przy błogosławieniu pokarmów, będzie można składać do  kosza  znajdującego się w Bazylice  artykuły spożywcze dla ludzi biednych.  - Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę  rozpocznie  się o  godz. 19.00  poświęceniem ognia.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania uroczysta Msza Święta z  procesją   rezurekcyjną  wokół  Rynku będzie o godz. 6.00. Pozostałe  Msze Święte jak w każdą niedzielę;  Na Triduum Paschalne zapraszamy całą asystę procesyjną, osoby życia konsekrowanego, Czcigodne Damy i Dostojnych Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. Zapraszamy wszystkie Grupy Parafialne,  Orkiestry i Straże Pożarne z całej parafii.- W drugim Dniu Świąt, w poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy  Świętych tak jak w każdą niedzielę. O g. 13.00 Msza Święta chrzcielna. Na folderach przy wyjściach z Bazyliki jest podany program Wielkiego Tygodnia, który możemy zabrać ze sobą.
  10. Do skarbon przy wyjściach z Bazyliki składamy dobrowolne ofiary na kwiaty  do  Grobu  Pańskiego  na  Wielki   Piątek.
  11. kapelan Stanisław Latosiński zaprasza na rekolekcje dla pracowników Służby Zdrowia w kaplicy szpitalnej, które odbędą się w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o g. 13.30 i 18.00
  12. W Wielką Sobotę o g. 10.00 będą wydawane paczki w siedzibie Caritas    przy ul. Jagiellońskiej 19
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
  15. Po Mszy św. zapraszamy dzieci po obrazek z dzisiejszej niedzieli.