Uroczystości fatimskie w Miechowie

Kategoria: Aktualności,

W sobotę, 13 maja w 100. rocznicę objawień maryjnych w Fatimie nabożeństwem majowym o godz. 17.30 w naszym sanktuarium rozpoczęliśmy uroczystości ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Zgromadzeni wierni wzięli udział w Eucharystii o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Proboszcza Mirosława Kaczmarczyka, po której rozpoczęła się procesja fatimska wokół rynku. Uroczystości zakończyły się Aktem Zawierzenia Matce Bożej i Apelem Jasnogórskim.

13 maja 2017 roku minęło sto lat od wydarzeń w Fatimie, podczas których Matka Boża po raz pierwszy ukazała się portugalskiemu rodzeństwu.Przekazała dzieciom orędzie dla ludzkości, które przeszło do historii jako „tajemnice fatimskie”. Pierwsze dwie ujawniono kilkadziesiąt lat temu. Największe wrażenie zrobiła trzecia tajemnica fatimska. Jej treść ujawnił publicznie papież Jan Paweł 26 czerwca 2000 roku, podczas wizyty w Fatimie.

Zachęcamy także do obejrzenia filmu "Cud Słońca" opowiadający o zjawisku, które wydarzyło się podczas ostatniego objawienia 13 października 1917 roku.

Zobacz więcej zdjęć na facebooku-  fanpagu naszego sanktuarium